Pulpety nadziewane mozzarellą w sosie pomidorowym


Składniki (2 - 3 porcje):

500g. Mięso wołowe mielone (paczkowane tatar wołowy sokołów - 2x250g)
2 x 125g Mozzarella (po odsączeniu)
500 g. Sok pomidorowy Tomatera

mięso wołowe mielone, tatar wołówy mozzarella, mocarella, mocarela, ser włoski, ser do pizzy sok pomidorowy tomatera

Przyprawy:
Pieprz i sól, oregano suszone, bazylia suszona, przyprawa do potraw włoskich, cukier

pieprz i sól oregano suszone bazylia suszona przyprawa do kuchni włoskiej cukier biały
Przygotowanie:
mozzarella, mocarella, mocarela, ser włoski, przyprawa włoska W pierwszej kolejności należy przygotować mozzarellę, odsączamy i wyciągamy z woreczka.
Mozzarellę kroimy na cztery części i posypujemy przyprawą włoską, tak przygotowaną odstawiamy.mięso wołowe mielone, bazylia, oregano, sól, pieprz, sok pomidorowy

Do miski w której będziemy wyrabiać mięso wrzucamy 500 gram zmielonej wołowiny, wsypujemy po jednej łyżeczce oregano i bazylii, 100 mililitrów soku pomidorowego, sól pieprz do smaku.
Mięso dokładnie wyrabiamy na jednolita masę, następnie bierzemy małą porcję mięsa rozgniatamy na ręce aby powstał kotlet mielony, na środek kładziemy mozzarellę i oblepiamy ją aby powstał pulpet, starajmy się zużyć jak najmniej mięsa aby pulpet był w miarę mały.
pulpety nadziewane mozzarellą Pulpety od razu kładziemy do misy parowaru, tak przygotowane pulpety możemy odstawić do lodówki, z 500 gram mięsa wyszło mi 7 pulpetów (na zdjęciu tylko 6 bo jeden na innym poziomie się gotował).
sok pomidorowy, bazylia, oregano, cukier, sól, pieprz
Do miseczki wlewamy pozostałą część soku z pomidorów, dodajemy po jednej łyżeczce oregano i bazylii, dwie łyżeczki cukru, sól i pieprz do smaku (ja dałem płaskie łyżeczki).
Sos mieszamy aby wszystkie zioła były zamoczone w sosie a cukier dokładnie rozprowadzony.
Na pierwszy poziom kładziemy pulpety, na drugim sos pomidorowy wszystko gotujemy 20 minut, pulpety należy kroić nożem aby się nie opryskać nadzieniem, smacznego.


pulpety nadziewane mozzarellą

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz