Kalafior z ziemniakami w rozmarynie i jajkiem sadzonym


Składniki (3-4 porcje):
1sz. kalafior świeży lub 450g. mrożonego
4 - 5szt. ziemniaki
4szt. jajka
kalafior ziemniaki, pyry, kartofle jajka kurze

Przyprawy:
Sól, pieprz, rozmaryn świeży
sól, pieprz rozmaryn świeży, gałązka rozmarynu świeżego

Przygotowanie:

ziemniaki, pyry, kartofle, drewniana deska do krojenia Ziemniaki skrobiemy, dokładnie płuczemy i dzielimy na mniejsze kawałki aby szybciej się ugotowały.
Na dnie pierwszego poziomu parowaru kładziemy 3 - 4 gałązki świeżego rozmarynu, na rozmaryn wysypujemy ziemniaki i ewentualnie lekko solimy.
Parowar ustawiamy na 35 - 40 minut, w między czasie przygotujemy kalafior.

kalafior świeży, drewniana deska do krojenia Kalafiora pozbywamy liści, jeżeli będziemy robić danie z kalafiorem mrożonym bezwzględnie należ go rozmrozić przed wstawieniem ziemniaków.


kalafior świeży, różyczki kalafiora, drewniana deska kuchenna Następnie kalafiora należy podzielić na mniejsze różyczki, najlepiej przekroić go na pół.
Dzięki temu łatwiej będzie oddzielić pojedyncze różyczki od głąba.
Po oddzieleniu różyczki przekładamy do drugiej misy parowaru, misę wkładamy do zlewu i pod zimną bieżącą wodą płuczemy różyczki.
Różyczki można lekko posolić, gdy do końca zostanie 25 - 22 minuty zakładamy drugi poziom parowaru z kalafiorem nad ziemniaki.jajko kurze, białko jaka kurzego, żołtko jajka kurzego, miseczka do gotowania na parze, sól, pieprz Do miseczki w której gotujemy na parze wbijamy cztery jajka, doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
Gdy do końca gotowania na parze ziemniaków i kalafiora zostanie 12 - 10 minut ustawiamy trzeci poziom z jajkami.

kalafior gotowany na parze, ziemniaki w rozmarynie gotowane na parze, jajka sadzone na parze, talerz

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz