Warzywa a'la ratatouille


Składniki (2 - 3 porcje):
2 szt. Ziemniaki
2 szt. Cukinia
1 szt. Papryka słodka (kolor bez znaczenia)
3 szt. Pomidor
2 op. Mozzarella (2x 125g. po odsączeniu)
1 pęczek. Nać z pietruszki
1 - 2 łyżki oliwy z oliwek
ziemniaki, ziemniak cukinia papryka słodka pomidor, pomidory mozzarella, mocarella, mocarela, ser włoski, ser nać pietruszki oliwa z oliwekPrzyprawy:
Sól, pieprz
sól i pieprz
Przygotowanie:
Wszystkie warzywa myjemy pod bieżącą wodą, ziemniaki skrobiemy, z papryki wykrawamy gniazdo nasienne, z cukinii odkrawamy końce a pomidora obieramy ze skórki.
pomidory pomidor bez skórki Nacinamy skórkę pomidora tak jak na zdjęciu obok i zalewamy wrząca wodą, po około 30 sekundach przekładamy pomidory do zimnej wody skórka sama zejdzie.
Z pomidora pozbywamy się także twardego środka, wykrawamy go ostrym nożem.
ziemniaki, ziemniak


Ziemniaki kroimy na bardzo cienkie plasterki, układamy na samym dnie misy, solimy i pieprzmy do smaku.
Pamiętajmy że ziemniaki gotują się najdłużej i należy pokroić je bardzo cieniutko, nie należy przesadzać z ich ilością.cukiniaCukinię kroimy w talarki lekko pod ukosem aby plasterki były dość długie, cukinia może być grubiej pokrojona, układamy na warstwie ziemniaków i solimy do smaku.

papryka słodka


Paprykę możemy pokroić w kostkę lub w paski, układamy na cukinii i lekko solimy.pomidor, pomidoryNa papryce układamy pokrojonego w grube plastry pomidora i lekko solimy do smaku.mozzarella, oliwa z oliwek, natka pietruszki

Mozzarellę odsączamy i kroimy w grube plastry, kładziemy na samej górze lekko solimy polewamy 1 - 2 łyżkami oliwy z oliwek a na sam koniec kładziemy kilka liści natki z pietruszki.
Całość gotujemy na parze 35 - 40 minut, czas jest uzależniony od ilości ziemniaków dlatego nie warto przesadzać z tym warzywem.
Po wyłączeniu parowaru danie zostawiamy jeszcze 10 - 15 minut aby przestygło i przeszło smakiem, po nałożeniu warzyw, kładziemy na nie kilka liści natki z pietruszki, smacznego.

warzywa a'la ratatouille

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz