Łosoś z czosnkiem, sałatka z kiełków rzodkiewki


Składniki (2 porcje):
1 szt. Filet z łososia norweskiego (około 300g - 400g.)
2 ząbki czosnku
100g. Oliwki drylowane czrarne w zalewie
80 - 100g. Ogórka wężowego sałatkowego
100g. Ser sałatkowo-kanapkowy typu feta
50g. Kiełki rzodkiewki
30g. (2 łyżeczki) musztardy sarepskiej
30 ml. Oliwy z oliwek
łosoś norweski świeży czosnek oliwki czarne drylowane ogórek ser sałatkowo kanapkowy typu feta luxmilk kiełki rzodkiewki musztarda sarepska oliwa z oliwek

Przyprawy:
sól, pieprz, pieprz cytrynowy, sok z połowy cytryny
sól, pieprz pieprz cytrynowy cytryna, plasterki cytryny

Przygotowanie:

filet z łososia norweskiego kupiony w biedronce, drewniana deska do krojenia Łososia dokładnie płuczemy pod zimną bieżącą wodą.

filet z łososia norweskiego doprawiony solą i pieprzem cytrynowym, drewniana deska do krojenia Przecinamy na dwie równe porcje, doprawiamy solą oraz pieprzem cytrynowym.

czosnek, drewniana deska do krojenia Obieramy dwa trzy ząbki czosnku i kroimy go na plasterki.

filet z łososia norweskiego doprawiony i obłożony czosnkiem, porcelanowy talerz płaski Pokrojonym czosnkiem obkładamy wcześniej doprawionego fileta.
Każdą porcję zawijamy w folię aluminiową, przekładamy do parowaru i gotujemy na parze 18 - 20 minut, w międzyczasie przygotujemy sałatkę.

kiełki rzodkiewki, nierdzewna misa Porcję 50 gram, kiełków rzodkiewki przesypujemy do dużej misy.


ogórek, drewniana deska do krojenia Pół ogórka, około 80 gram obieramy ze skórki, kroimy w kostkę według uznania i dodajemy do kiełków rzodkiewki.

ser feta, drewniana deska do krojenia Ser kroimy w kostkę i dodajemy do pozostałych składników sałatki.

kiełki rzodkiewki, ser feta, ogórek, czrne oliwki drylowane, nierdzewna misa Odcedzamy oliwki i dodajemy do sałatki około 100 gram, wszystko dokładnie mieszamy.

miseczka porcelanowa, sok z cytryny, woda, oliwa z oliwek, sól, pieprz, musztarda sarepska Do miseczki wyciskamy sok z połowy cytryny.
Dolewamy 40 ml. Wody, 30 ml. oliwy z oliwek oraz dwie łyżeczki musztardy, wszystko doprawiamy sola, pieprzem i dokładnie mieszamy.
Nie wlewamy do sałatki, polewamy ją dopiero po nałożeniu na talerz.

Przekładamy porcję wymieszanej sałatki na talerz, do tego ugotowanego fileta na parze i polewamy sałatkę oraz łososia dwiema łyżkami sosu, smacznego.

łosoś norweski z czosnkiem i sałatką z kiełków rzodkiewki fety ogórka i oliwek łosoś norweski z czosnkiem i sałatka z kiełków rzodkiewki ogórka fety i oliwek

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz