Test tabletek, proszków i płynów do zmywarek

Zmywarka to zbawienie każdego domownika, nie tylko daje oszczędności w postaci zużytej wody czy prądu, ale także oszczędności czasu. Oczywiście sama zmywarka potrzebuje tak jak i pralka środka myjącego. Nasz test jest dość skrupulatny i myślę że bardzo dokładny, a przede wszystkim niezależny gdyż nie jest sponsorowany.

Na czym polegać będzie test środków chemicznych do zmywarek ?


1. Ocena jakości mycia będzie odbywała się dopiero po skończeniu całego pudełka tabletek, płynu czy też proszku do zmywarek. Dzięki temu dostaniemy dość miarodajny wynik, uważam że test kilku myć mija się z celem. Test będzie dość długi, jednak wyniki będą bardziej miarodajne. Po każdym myciu jesteśmy w stanie ocenić jakość, z czym ma problem tabletka, płyn czy proszek.

2. Ocenimy skład tabletki, cenę za jedno mycie oraz wagę detergentu.

3. Sprawdzimy wygląd filtra oraz ogólny stan zmywarki.

4. Szybkość rozpuszczania, czym szybciej rozpuści się tabletka tym lepsze będzie miała efekty. Test będzie polegał na rozpuszczeniu dwóch tabletek w wodzie o temperaturze około 50oC. Pierwszy test w wodzie miękkiej 1 - 5 stopni twardości w skali niemieckiej oraz twardej powyżej 30 odH. Test w warunkach domowych polegał będzie na zagrzaniu 300ml wody, wrzuceniu tabletki i rozpuszczaniu za pomocą mieszania mieszadełkiem do spieniania mleka.

Na jakiej zmywarce przeprowadzimy test i jakich programów użyjemy ?


Do testu używamy zmywarki BOSCH SMI58N85EU głównie na programie ECO 50 oC (3 godziny 15 minut 1/2 załadunku 2 godziny 49 minut) lub AUTO 45 - 65 oC ( 2 godziny 40 minut 1/2 załadunku 2 godziny 20 minut). Na jakość mycia ma także wpływ twardości wody, w moim przypadku jest to woda bardzo miękka gdyż używam zmiękczacza wody, dlatego też nie sypię soli zmiękczającej do zmywarki. Do każdego mycia używamy także płynu nabłyszczającego, nie powinno mieć to żadnego wpływu na usuwanie zabrudzeń.
Ranking tabletek do zmywarek

Kolejność w rankingu Nazwa tabletek Producent Sklep

1 FAIRY PLATINIUM
all in one
Procter & Gamble Biedronka

2 W5 ALL IN 1 LIDL LIDL

3 FINISH ALL IN 1 LEMON Rackitt Benckiser POLAND S.A. LIDL

4 SOMAT GOLD
(Limited Edition)
Henkel Biedronka

5 TESCO ALL IN ONE McBride Tesco

6 Ludwik ALL IN ONE Lemon Grupa INCO S.A. Tesco

7 GLOSIMA ALL IN 1 LEMON Intersilesia McBride Polska Sp. Z o.o. Biedronka

8 W5 CLASSIC LIDL LIDL


Niepołomice 2011, Piotr Eliasz