parowar elektryczny tefal vc 1017      Dzisiaj parowar mniejszy i mniej plastikowy niż pozostałe, parowar tefal'a VC 1017 zasługuje na uwagę gdyż jest wykonany w większości ze stali. Wprawdzie posiada tylko dwa poziomy jednak stal to nie plastik i do tego jest bardziej praktyczny.

Pojemność tego parowaru to 6 litrów gdyż posiada tylko dwa poziomy, jednak rzadko kiedy gotujemy na trzech poziomach. Moc parowaru to 900 wat które w zupełności wystarczy. Parowar wyposażony jest w sterowanie mechaniczne, podtrzymywanie ciepła, lampkę kontrolną oraz wskaźnik poziomu wody. Model ten nie ma możliwości dolania wody podczas gotowania, jednak nie jest to konieczne i dlatego producent nie przewidział takiej funkcji.

parowar ze stalowymi misami, tefal vc 1017 Misy wykonane są ze stali a nie taniego plastiku, jest to bardzo duża zaleta i to nie jedna, żywność nie styka się z plastikowymi elementami a jak wiadomo plastik nawet ten atestowany może mieć negatywny wpływ na żywność i nasze zdrowie. Drugą zaletą stalowych mis jest oczywiście możliwość mycia w zmywarce, zostały one wyposażone w uchwyty gumowe które się nie nagrzewają. Jedna misa posiada specjalne wgłębienia, pozwalają one na gotowanie jajek na parze.

Wraz z parowarem otrzymamy także miskę do gotowania produktów sypkich oraz sosów, jednak jest ona plastikowa a szkoda. Pokrywa parowaru jest także wykonana z plastiku, jednak nie ma ona styczności z jedzeniem a do tego znajduje się na samej górze. Dolna część parowaru jest wykonana z plastiku połączonym ze stalą typu inox która bardzo dobrze współgra z misami które są z tego samego materiału. Tacka na skapujące soki wykonana jest z czarnego plastiku który nie ulega przebarwieniom.

Reasumując parowar oczywiście spełnia swoje funkcje, konstrukcja wręcz prawie idealna ze względu na wykonanie mis ze stali szlachetnej. Aby było jeszcze zdrowiej to plastikowy pojemniczek można zastąpić aluminiową foremką, dostaniemy je w większości sklepów i to w różnych rozmiarach. Osobiście polecam ten parowar osobą które chcą zmienić swój stary parowar na coś bardziej praktycznego i wytrzymałego. Niestety parowar jest dość trudno dostępny i często mylony z modelem VC 1016 który ma plastikowe misy.Zalety i wady

zalety parowaru tefal vc1016 Moc 900 wat
zalety parowaru tefal vc1016 Podtrzymywanie ciepła, 60 minut
zalety parowaru tefal vc1016 Misy wykonane ze stali nierdzewnej
zalety parowaru tefal vc1016 Pojemnik na ściekające soki jest duży i wykonany z czarnego plastiku
zalety parowaru tefal vc1016 Można myć w zmywarce
zalety parowaru tefal vc1016 Zintegrowana podstawka na jajka
zalety parowaru tefal vc1016 Duży pojemnik na ryż
plusy tefal vc1016 Łatwe przechowywanie, możliwość włożenia jednego pojemnika w drugi
plusy tefal vc1016 60 minutowy wyłącznik czasowy
plusy parowaru tefal vc1016 Wskaźnik poziomu wody
za tefal vc1016 Prosty i łatwy w obsłudze
zalety parowaru tefal vc1016 Wykończenie ze stali nierdzewnej
zalety parowaru tefal vc1016 Poziom wody min/maxwady i minusy paowaru tefal vc1016 Brak możliwości dolania wody podczas pracy
wady i minusy paowaru tefal vc1016 Słaba instrukcja
wady i minusy paowaru tefal vc1016 Trudno dostępny
wady i minusy paowaru tefal vc1016 Brak zabezpieczenia przed przegrzaniem czy uruchomieniem bez wody


FilmNiepołomice 2011, Piotr Eliasz