severin dg 2428 Jeżeli jesteś na kupnie swojego pierwszego parowaru i nie wiesz na co się zdecydować, nie chcesz wydać zbyt dużo, a do tego chcesz mieć parowar który jest elegancki i funkcjonalny warto zastanowić się nad parowarem Severin model DG 2428.
Moc parowaru jest na bardzo dobrym poziomie, 1000 wat pozwoli na szybkie przyrządzenie potraw dla dużej rodziny a przy tym nie obciąży zbyt budżetu w postaci rachunku za prąd.
severin dg 2428 W zestawie otrzymamy trzy misy do parowania wykonane z przeźroczystego plastiku wraz z tackami, pokrywę parowaru, dwa pierścienie pomiędzy misy, pojemnik na ryż, tackę na ściekające płyny, tubę na grzałkę oraz urządzenie bazowe.
W pierwszej kolejności zajmijmy się zaletami parowaru, pierścienie które otrzymamy w zestawie pozwalają na umieszczanie pojemników w jakiejkolwiek kolejności, w niektórych parowarach mamy numery w które informują nas o kolejności ułożenia pojemników.
W takim przypadku nie możemy położyć pojemnika nr 3 na samym dole i odwrotnie 1 na samej górze gdyż z reguły pojemniki są różnej wielkości. Pojemnik na ociekające soki jest dość spory a do tego wykonany tak jak rura parowa z czarnego plastiku, dzięki temu będzie się mniej brudził i nie ulegnie przebarwieniu.
Część bazowa wykończona jest metalem szlachetnym typu INOX a pojemnik na czystą wodę jest duży (1,5l) i także wykonany z czarnego plastiku co jest dodatkowym plusem tak jak w przypadku pojemnika na ociekające soki. Na samym środku znajdziemy wyświetlacz z klawiszami sterującymi, oraz z lewej strony wskaźnik poziomu wody min/max. Parowar posiada szereg ciekawych funkcji dzięki sterowaniu elektronicznemu, wyposażono go w sześć programów do gotowania drobiu, mięsa, jajek, ryby, ryżu i warzyw. Urządzenie wyposażono także w sygnalizację dźwiękową, opóźnienie startu o 24 godziny, oraz zegar. dolewanie wody podczas gotowania parowar severin dg 2428 Parowar oczywiście ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, dolewania wody podczas gotowania i co najważniejsze można go myć w zmywarce. mycie w zmywarce parowaru severin dg 2428 Urządzenie jest pojemne 9.6 litra, pozwoli to na ugotowanie obiadu dla dużej rodziny. Maksymalny czas gotowania to 60 minut, myślę że jest to wystarczająca długość zważywszy na moc urządzenia i zdolność szybkiego wytwarzania pary. Producent na urządzenie udziela dwuletniej gwarancji, a instrukcja napisana jest przejrzyście i czytelnie. Teraz troszkę o wadach które nie są tak rażące ale jednak warto o nich wspomnieć. biały pojemnik na ryż, pojemnik do gotowania sosów, pojemnik do gotowania kaszy Pojemnik do gotowania ryżu, sosów czy kaszy wykonany jest z białego plastiku co przyśpieszy jego brudzenie i po jakimś czasie ulegnie przebarwieniu, jest jednak duży. Niedopatrzeniem jest też także brak funkcji podtrzymywania ciepła, oraz brak miejsc w tacka na jajka co nie znaczy że ich nie ugotujemy.
Reasumując parowar Severin DG 2428 to ciekawa propozycja dla osób które szukają mocnego parowaru z funkcjami parowarów z wyższej półki. Szkoda tylko że producent nie zadbał o wyposażenie parowaru w funkcję podtrzymania ciepła, biały plastik z którego wykonany jest pojemnik na ryż, kaszę czy sosy oraz brak miejsc na jajka w tackach możemy pominąć, nie wpływają one na funkcjonalność urządzenia.

Zalety i wady

zalety parowaru severin dg 2428 Cena, w tej cenie naprawdę bardzo dobry parowar
zalety parowaru severin dg 2428 Wskaźnik poziomu wody min/max
zalety parowaru severin dg 2428 Możliwość dolewania wody podczas gotowania
zalety parowaru severin dg 2428 Zabezpieczenie przed przegrzaniem i spaleniem
zalety parowaru severin dg 2428 Duży pojemnik do gotowania ryżu, kaszy czy sosów
zalety parowaru severin dg 2428 Automatyczne programy do gotowania: drobiu, ryb, mięsa, ryżu, jajek, warzyw
zalety parowaru severin dg 2428 Możliwość mycia wyposażenia w zmywarce do naczyń
zalety parowaru severin dg 2428 Elegancko wykończony, obudowa ze stali nierdzewnej
zalety parowaru severin dg 2428 Sterowanie elektroniczne
zalety parowaru severin dg 2428 Sygnalizacja dzwiękowa
zalety parowaru severin dg 2428 Pojemnik na wodę ociekające soki oraz tuba wykonane z czarnego plastiku, nie przebarwia się
zalety parowaru severin dg 2428 Dobra moc (1000 wat)
zalety parowaru severin dg 2428 Szybkie wytwarzanie pary
zalety parowaru severin dg 2428 Zegar cyfrowy (aktualna godzina)
zalety parowaru severin dg 2428 Funkcja opróźnionego startu (maksymalne opóźnienie o 24 godziny)
zalety parowaru severin dg 2428 Precyzyjne ustawienie czasu gotowania
zalety parowaru severin dg 2428 Instrukcja obsługi, 2 lata gwarancji

minusy parowaru severin Mimo tego że parowar ma sterowanie elektroniczne, brak funkcji podtrzymywania ciepła
minusy parowaru severin Pojemnik do gotowania ryżu, kaszy czy sosów wykonany z białego plastiku, szybciej się brudzi i ulega przebarwieniu
minusy parowaru severin Brak miejsca w tackach do gotowania jajek
minusy parowaru severin Tacki zintegrowane z mnisami


Przydatne pliki

Instrukcja obsługi


Niepołomice 2011, Piotr Eliasz