Philips HD9160 Parowar Philips'a HD9160 jest jednym z droższych parowarów, jednak inwestycja w ten parowar jest opłacalna gdyż praktycznie niczego mu nie brakuje.
O gustach i wyglądzie się nie dyskutuje gdyż każdy ma inne zdanie, jednak ten parowar jest po prostu elegancki.
Philips HD9160 Przedni panel wyposażono w wyświetlacz, oraz pokrętło wyboru funkcji, w dolnej części pokrętła znajdziemy klawisze sterujące, gdyby nie opisy i rysunki można by powiedzieć że to sprzęt RTV a nie AGD.
Parowar ma troszkę inny kształt jest dość szeroki, kształt misek przypomina naczynie do gotowania ryb, i chyba specjalnie producent wybrał taki kształt gdyż parowar ma funkcję do gotowania ryb która nie rozgotuje nam ryby, ale o tym później.
Philips HD9160 Moc Philips'a to 2000 wat więc dania przyrządzimy szybko, które stracą jeszcze mniej witamin.
Mimo tego że parowar ma moc 2000 wat nie powinniśmy obawiać się dużego zużycia energii, parowar maksymalną moc wykorzystuje tylko przez pierwsze pięć minut lub gdy używamy funkcji turbo.
Parowar ma oczywiście zabezpieczenie przed włączeniem bez wody, przegrzaniem oraz możliwość dolania wody podczas pracy, na półprzeźroczystym plastyku zaznaczono poziom minimalny i maksymalny.
Parowar wyposażono w trzy pojemniki z wyciąganymi tackami które posiadają wyżłobienia do gotowania jajek, pojemniki są różnej wielkości od najmniejszego 2,6l następnie 2,8l i 3,2l co w sumie daje nam prawie 9l jak podaje producent.
W zestawie znajdziemy także pojemnik do gotowania ryżu, ryby lub mięsa we własnym sosie czy marynacie, pojemnik jest dość spory 1,1 lita.
Parowar wyposażono w aromatyzer który doda wyrazistości i zapachu potrawom, a do tego jest duży co zasługuje na plus.
Dużą zaletą aromatyzera w tym modelu jest możliwość dodania bulionu czy przypraw w postaci płynnej bez obawy uszkodzenia grzałki, czy wybrudzenia pojemnika na czystą wodę.
Philips HD9160 Największym plusem parowaru jest funkcja (Gentle Strem), pozwala to na ugotowanie ryby w umiarkowanej temperaturze co nie doprowadzi do rozgotowania a ryba będzie smaczna i jędrna.
Philips HD9160 Drugą opcją parowaru jest tryb turbo, który przyśpiesza wytwarzanie pary tryb ten działa automatycznie po uruchomieniu gotowania przez 5 minut.
Na przednim panelu znajdziemy także klawisz do ręcznego użycia tego trybu, jest to przydatne podczas dolewania wody w trakcie gotowania lub gdy otwieramy parowar w celu przyprawienia bądź skosztowania dania.
Oczywiście parowar po skończeniu parowania przechodzi w tryb podczytywania ciepła przez 30minut.
Urządzenie wyposażono także w głośniczek, dzięki temu informuje nas za pomocą sygnału o zakończeniu parowania czy innych funkcjach, bardzo przydatne rozwiązanie gdyż możemy zająć się czymś innym a parowar poinformuje nas dźwiękowo o zakończeniu gotowania.
Philips HD9160 Parowar po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca, a kabel można schować nawijając go na uchwyt zintegrowany z podstawką.
Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie trzech tacek na spływające soki pod każdy pojemnik, dzięki temu soki z potrawy u góry nie zalewają potrawy niżej.
Jest to szczególnie ważne gdy na samym dole gotujemy warzywa, ziemniaki a u góry rybę.
Reasumując parowar Philips'a jest dość drogi jednak naprawdę jest warty tej ceny, przed kupnem warto zapoznać się z instrukcją czy informacjami zawartymi w ulotce.
Jedynym minusem przy tak drogim parowarze to brak funkcji opóźnionego startu, jednak należy zadać sobie pytanie czy tak naprawdę jest nam potrzebna ta funkcja
Zalet i wady

zalety parowaru philips hd9160 Duża moc 2000 wat
plusy parowaru philips hd9160 Funkcja gotowania ryb (bardzo dobra opcja, ryba jest jędrna i nie rozgotowana)
plusy parowaru philips hd9160 Funkcja Turbo, przyśpiesza gotowanie, nagrzewanie, zmniejsza stratę witamin
zalety parowaru philips philips hd9160 Podtrzymywanie ciepła ugotowanej potrawy przez 30 minut
zalety parowaru philips philips hd9160 Pojemniki na ryż, ociekające soki, czystą wodę oraz tacki wykonane z czarnego plastyku. (nie ulega przebarwieniom tak jak w przypadku jasnego plastyku)
zalety parowaru philips philips hd9160 Trzy tacki ociekowe pod każdy pojemnik
zalety parowaru philips Aromatyzer (możliwość zastosowania bulionu czy przypraw w płynie)
plusy parowaru philips hd9140 Zabezpieczenie przed przegrzaniem i włączeniem bez wody
plusy parowaru philips hd9160 Sygnalizacja dźwiękowa
plusy parowaru philips hd9160 Funkcja automatycznego wyłączenia
plusy parowaru philips philips hd9160 Możliwość dolewania wody podczas pracy
plusy parowaru philips hd9160 Zintegrowane podstawki na jajka w tackach
plusy parowaru philips hd9160 Wskaźnik wody min/max
plusy parowaru philips hd9160 Cyfrowy wyświetlacz
plusy parowaru philips hd9160 Łatwa obsługa
plusy parowaru philips hd9160 Łatwy w przechowywaniu
plusy parowaru philips hd9160 Wyjmowane dna
plusy parowaru philips hd9160 Broszura z przepisami

minusy parowaru philips hd9140 Brak funkcji opóźnionego startu


FilmPrzydatne linki

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz