parowar philips hd9140/00 Parowary Philips'a możemy wybrać w dwóch wariantach kolorystycznych, biały z elementami stali szlachetnej i dodatkami czerwonych wykończeń (HD9040/00), lub czarny z wykończeniami stali szlachetnej i dodatkami czerwonych wykończeń (HD9040/91). Prezentowane modele są wyposażone w grzałkę o mocy 900 W, wbudowaną w plastikową czarną lub białą podstawę wykończoną stalą szlachetną i czerwonymi ozdobami. parowar philips hd9140/91 Miski i podstawki ze zintegrowanymi podstawkami na jajka, pojemnik XL na ryż i zupę oraz pokrywka wykonane są z przeźroczystego i półprzeźroczystego plastiku.
Na duży plus zasługuje pojemnik XL, do gotowania zup, gulaszu czy ryżu, w tanich urządzeniach dostajemy pojemnik na ryż ale na pewno nie ugotujemy w nim zupy, lub więcej ryżu na gołąbki. Philips wyposażony także w aromatyzer, wzbogaci on smak przygotowanych posiłków. Parowar Philipsa posiada także zabezpieczenia przed przegrzanie, oraz przed włączeniem urządzenia gdy nie ma w nim wody. Oczywiście wskaźnik wody min/max, czy możliwość dolania wody w trakcie parowania to standard. Po ugotowaniu urządzenie zasygnalizuje to sygnałem dźwiękowym, po czym przechodzi w stan dwudziestominutowego podtrzymywania ciepła.
Urządzenie informuje nas dźwiękowo oraz optycznie w przypadku gdy poziom wody jest minimalny na przykład gdy zacznie brakować wody podczas gotowania. Ciekawą funkcją jest usuwanie kamienia, urządzenie zlicza czasy parowania i po osiągnięciu 900 minut (15 godzin), informuje nas o konieczności usunięciu kamienia z urządzenia za pomocą octu, jest do tego specjalny klawisz. Generalnie parowar nie posiada rażących wad, miseczka na soki jest troszkę za płytka więc nie należy parować potraw mrożonych, należy je wcześniej rozmrozić, szczególnie mrożone ryby mają dużo lodu który szybko zapełni pojemnik. Dopełnieniem była by jeszcze funkcja opóźniająca start, ale jeżeli ktoś nie potrzebuje tej funkcji to można przymknąć oko.
parowar philips hd9140 parowar philips hd9140 parowar philips hd9140 aromatyzer philips hd9140 pojemnik na zupę parowaru philips hd9140
Zalet i wady

zalety parowaru philips hd9140 Duży pojemnik na ryż (w porównaniu do tanich modeli w Philips'ie można ugotować zupę, gulasz)
zalety parowaru philips hd 9140 Podtrzymywanie ciepła ugotowanej potrawy przez 20 minut
zalety parowaru philips Aromatyzer
plusy parowaru philips hd9140 Zabezpieczenie przed przegrzaniem i włączeniem bez wody
plusy parowaru philips hd9140 Przypomnienie co 900 minut (15 godzin) o konieczności odkamieniania.
plusy parowaru philips hd9140 Funkcja automatycznego wyłączenia
plusy parowaru philips hd9140 Możliwość dolewania wody podczas pracy
plusy parowaru philips hd9140 Zintegrowane podstawki na jajka w tackach
plusy parowaru philips hd9140 Wskaźnik wody min/max
plusy parowaru philips hd9140 Cyfrowy wyświetlacz
plusy parowaru philips hd9140 Łatwa obsługa

minusy parowaru philips hd9140 Troszkę mały pojemnik na ściekające płyny
wady parowaru philips hd9140 W takiej cenie powinna być funkcja opróżnionego startu, tańsze modele innych firm to mają


FilmPrzydatne linki

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz