Philips HD9120
Parowar Philipsa model HD 9120 występuje w dwóch kolorystykach HD9120/00 kolor biały z dodatkami lawendowymi, a HD9120/91 ma kolor czarny z detalami srebrnymi. Oba parowary są takie same poza kolorystyką, przy wyborze koloru polecam czarny gdyż miska do której ściekają soki nie ulegnie przebarwieniu i szybkiemu zabrudzeniu.
Parowar jest najprostszym modelem Philips'a, mimo tego zasługuje na uwagę gdyż odziedziczył wiele zalet od modelu HD9140.
Philips HD9120 Prosty w obsłudze, mechaniczny zegar 60 minutowy pozwala na sprawne nastawienie bez zbędnych funkcji, a moc 900 wat i pojemność 9 litrów pozwala na szybkie ugotowanie obiadu. Elementy parowaru można myć w zmywarce, oczywiście poza częścią bazową. Na duży plus zasługuje misa do gotowania ryżu, zup czy gulaszu jest naprawdę pojemna 2,5 litra to już spory garnek. Parowar został wyposażony w aromatyzer, dzięki temu smak i zapach gotowanych dań możemy poprawić dodając ulubione zioła czy przyprawy. Pojemniki, pokrywka oraz tacki są wykonane z przeźroczystego plastiku, dodatkowo tacki mają miejsca do gotowania jajek. Oczywiście standard to możliwość dolania wody podczas pracy, zabezpieczenie przed przegrzaniem czy włączeniem bez wody. Generalnie parowar prosty i funkcjonalny, jedynie małą wadą jest kolor dotyczy to modelu /00 jednak zawsze możemy wybrać model /91 czarny. Doradzam nawet zakup czarnego gdyż po pewnym czasie miska na ociekające soki może ulec przebarwieniu, w przypadku białego parowaru. Philips HD9120 Sama misa na ściekające płyny powinna być też większa, pamiętajmy jednak że nie należy parować ryb zamrożonych, dlatego gdyż ryba zamrożona posiada tak zwaną glazurę, pokrywę w postaci lodu. I właśnie to jest najczęstszą przyczyną przepełniania się zbiorniczka na ściekające soki, po drugie taka ryba znacznie gorzej smakuje.


aromatyzer philips hd9120 pojemnik na zupę parowaru philips hd9120
Zalet i wady

zalety parowaru philips hd9120 Duży pojemnik na ryż (w porównaniu do tanich modeli w Philips'ie można ugotować zupę, gulasz)
zalety parowaru philips hd 9120 Aromatyzer
plusy parowaru philips hd9120 Zabezpieczenie przed przegrzaniem i włączeniem bez wody
plusy parowaru philips hd9120 Możliwość dolewania wody podczas pracy
plusy parowaru philips hd9120 Zintegrowane podstawki na jajka w tackach
plusy parowaru philips hd9120 Wskaźnik wody min/max
plusy parowaru philips hd9120 Łatwa obsługa

minusy parowaru philips hd9140 Troszkę mały pojemnik na ściekające płynyFilmPrzydatne linki

Instrukcja obsługi Philips HD9120


Niepołomice 2011, Piotr Eliasz