parowar optimum pr-0700
Parowar PR-0700, jest prostym i łatwym oraz niedrogim urządzeniem do gotowania na parze. Moc tego parowaru to 700 wat, wystarczy do przyrządzenia potraw. Pojemność 9 litrów czyli standardowa wielkość tego typu parowarów. W zestawie otrzymamy, trzy misy wykonane z przeźroczystego plastyku z wyciąganymi tackami, pokrywę, część bazową, pojemnik na ryż oraz separator do podziału mis na dwie części.
pojemnik na ryż Parowar dość łatwo się czyści gdyż tacki w misach są proste, posiada on oczywiście możliwość dolania wody podczas pracy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i włączeniem bez wody. Separator do najmniejszego pojemnika pozwala na ugotowanie na jednym poziomie dwóch produktów bez mieszania się smaków i zapachów. Parowar Optimum jest prosty jednak nie obeszło się bez wad, pojemnik na ryż oraz ociekające soki jest biały, co optimum pr-0700 powoduje szybkie brudzenie się a po dłuższym czasie biały plastyk ulegnie przebarwieniu, nie wpłynie to oczywiście na smak ale na wygląd i estetykę. Poważną wadą jest sama część bazowa, a dokładnie pojemność. Gdy gotujemy dłużej niż 30 minut wodę należy uzupełniać, jest to moim zdaniem duża niedogodność gdyż w tańszych parowarach o podobnej mocy problem ten nie występuje. Generalnie parowar spełnia swoje zadanie, poza kilkoma wadami jest dobrym urządzeniem dla osób które nie chcą inwestować w drogi sprzęt. Osoby które mają większe wymagania i szukają parowaru z górnej półki odradzam zakup tego parowaru.
Zalety i wady

zalety parowaru optimum pr-0700 Cena
zalety parowaru optimum pr-0700 Wskaźnik poziomu wody min/max
zalety parowaru optimum pr-0700 Łatwe przechowywanie
plusy optimum pr-0700 Możliwość dolewania wody podczas gotowania
zalety optimum pr-0700 Duży pojemnik na ryż
zalety optimum pr-0700 Zabezpieczenie przed przegrzaniem, spaleniem oraz włączeniem bez wody
plucy optimum pr-0700 Separator do małej misy

minusy optimum pr-0700 Mała pojemność zbiornikka na wodę 20 - 30 minut gotowania
wady parowaru clatronic Biały kolor plastiku z którego wykonany jest pojemnik na ryż i ociekające płyny, szybko się brudzi oraz ulega przebarwieniom.


Przydatne linki

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz