clatronic dg 3271, bomann dg 2204 Parowar firmy Clatronic model DG 3271 jest urządzeniem stosunkowo niedrogim z elektronicznym programatorem posiadającym funkcje droższych urządzeń do gotowania na parze. Moc tego parowaru jest na poziomie zadowalającym, 800 wat w zupełności wystarczy do ugotowania posiłków dla całej rodziny, a przy tym jest oszczędny i ekonomiczny. Należy wspomnieć że Clatronic sprzedaje swoje produkty także pod innymi markami takimi jak, Bomann czy AEG.
Dla przykładu parowar Bomann DG 2204 CB to ten sam co Clatronic DG 3271, a jest tańszy. Wracając do naszego Clatronic'a, parowar ten wykonany jest z dobrych materiałów. Misy wykonano z przeźroczystego plastyku, a każda z nich jest ponumerowana. Tacki są wyciągane, mają zintegrowane miejsca do gotowania jajek.
clatronic dg 3271, bomann dg 2204 Parowar wyposażono w pojemnik do gotowania ryżu, kaszy czy sosów, jest on duży a do tego wykonany z czarnego plastiku który jest odporny na zabrudzenia i przebarwienia. Część bazowa wykończona jest stalą szlachetną z umieszczonymi centralnie przyciskami wyboru funkcji, kontrolkami, wyświetlaczem i wskaźnikiem poziomu wody. Za niewielką cenę otrzymujemy urządzenie z programatorem elektronicznym, dzięki temu możemy dokładnie określić długość gotowania (co do minuty), opróżnić start czy skożystać z gotowych programów do gotowania ryżu, jajek, ryb, mięsa, owoców i warzyw. Misa na ociekające soki jest dość duża i wykonana z czarnego plastyku, co oczywiście jest dużym plusem gdyż nie brudzi się oraz nie przebarwia tak jak w przypadku modeli z białymi elementami. Urządzenie można myć w zmywarce poza częścią bazową, posiada możliwość dolania wody w czasie pracy, wskaźnik poziomu wody oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem czy włączeniem bez wody. Ogólnie parowar wypada dobrze, producent udziela dwa lata gwarancji na produkt. Instrukcja napisana jest w sposób zrozumiały choć brakuje w niej paru informacji takich jak pojemność parowaru czy pojemnika na ryż. Szkoda że producent nie pomyślał o funkcji podczytywania ciepła, myślę że funkcja ta była by dopełnieniem co zwiększyło by funkcjonalność urządzania.

Zalety i wady

zalety parowaru clatronic dg-3271 Dobra moc 800 wat
zalety parowaru clatronic dg-3271 Elektroniczy programator
zalety parowaru clatronic dg-3271 7 programów do gotowania, 8 program do samodzielnego wyboru czasu gotowania
zalety parowaru clatronic dg-3271 Opóźniony start
zalety parowaru clatronic dg-3271 Zintegrowane miejsca na jajka w tackach
zalety parowaru clatronic dg-3271 Zabezpieczenie przed przegrzaniem, włączeniem bez wody
zalety parowaru clatronic dg-3271 Pojemnik do gotowania ryżu, sosów czy kaszy
zalety parowaru clatronic dg-3271 Pojemnik na ryż i ociekające soki wykonany z czarnego plastiku
zalety parowaru clatronic dg-3271 Część bazowa wykończona stalą szlachetną INOX
zalety parowaru clatronic dg-3271 Wskaźnik poziomu wody min/max
zalety parowaru clatronic dg-3271 Dolewanie wody w czasie pracy

minusy parowaru clatronic Brak informacji na temat pojemności parowaru oraz pojemnika na ryż
minusy parowaru clatronic Mimo elektronicznego sterowania brak funkcji podtrzymania ciepła
minusy parowaru clatronic Brak informacji w instrukcji na temat tacek (element stały / wyciągany)


Przydatne linki

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz